זהירות בדרכים

זהירות בדרכיםחידון זהירות בדרכים-16.02.2014

מנהלת בית הספר הגב' מזל הרוש, הודתה לכל המשתתפים, לאגף החינוך ולמנהל המטה לבטיחות בדרכים על ניהול חידון מקצועי וענייני בנושא כה חשוב.
מהמטה העירוני נמסר כי שלושת הזוכים מכל בית ספר יצאו ליום זהירות בדרכים עירוני שיאורגן ע"י אגף החינוך.

מקום 1- ירין פדלון
מקום 2- מנדי דישון
מקום 3- אורן ביטןזהירות בדרכים מצילה חיים – כללים וסיסמאות

1אם תשמור על הכללים תציל לעצמך את החיים

2. החיים שלך בידיים שלך אין הזדמנות שניה

3. עדיף לאבד רגע בחיים מאשר את החיים ברגע

4. אם לא תשמור על חייך לא יהיה מי שישמור -                                                            עליך הכוח בידיים שלך

5. ”ונשמרתם מאד לנפשותיכם“ זו מצווה מהתורה,                                                       לשמור על הגוף והנשמה באהבה

6. חוצים רק במעבר חציה

7. ברכיבה על אופניים חובשים קסדה וחגורה בנסיעה זו חובה

8. שמור על הכללים ותרוויח חיים         


חיברה – ים כוכב / כתה ו'

 


יום הבטיחות בדרכים

ביום שלישי  כ"ה בחשוון תשע"ד  29 באוקטובר 2013 יתקיים יום הבטיחות בדרכים.

מטרתו של יום הבטיחות בדרכים היא להעלות את המודעות הציבורית לנושא הבטיחות בדרכים, לחשיבות של האחריות האישית של כלל משתמשי הדרך ולמחויבותם להתנהגות אחראית, שומרת חוק ומתחשבת בעת ההתנהלות בדרכים. 

יום הבטיחות בדרכים מתקיים בסימן "חושבים חיים", ובמרכזו יעמוד השנה הולך הרגל, תוך התמקדות בשני נושאים: מהירות והולכי רגל.

ליום הבטיחות יתלווה מסע פרסום בתקשורת שיכוון הן להולכי הרגל והן לנהגים.

מערכת החינוך הגדירה את החינוך לבטיחות בדרכים כמשימה לאומית והייתה שותפה להחלטה על יום הבטיחות בדרכים. ביום זה יושם דגש על הנושאים הבאים:

   בטיחות בכביש
ראות והיראות בחורף ובשעות החשכה, הליכה במקומות בטוחים, הליכה בדרך וחציית כבישים על ידי ילדים עד גיל 9 רק בליווי מבוגרים, גלישה על כל סוגי הגלגיליות רק במקומות המורשים ובציוד המתאים, רכיבה בטיחותית על אופניים וחבישת קסדה, השפעת ההתנהגות של הנוסעים על הבטיחות בנסיעה, החובה להיחגר באמצעי ריסון מתאימים בכל נסיעה.
    ציות לחוקי התנועה
החובה החלה על כל עוברי הדרך לשמור על החוקים ולציית לתמרורים ולרמזורים ולחצות כבישים על-פי הכללים, מחויבות הנהגים הצעירים לנהיגה מרוסנת ואחראית ולציות לכל תקנות התעבורה.

 


יום הבטיחות הלאומי               
     יום הבטיחות הלאומי צויין בבית הספר באופן ”מתוקשב“.   

   תלמידי ביה“ס למדו מגוון נושאים כללים לבטיחות בדרכים: 

  כללי החציה הנכונה ושימוש בטיחותי ברכיבה על אופניים.

  התלמידים פעלו דרך האינטרנט בפעילויות מגוונות וחווייתיות שהותירו רושם רב בקרבם וציידו אותם בכללים ליישום ”ונשמרתם מאוד לנפשותיכם“ בפעילות: כיתות א‘-ב‘ עבדו בסביבת זה“ב באינטרנט, שיחקו במשחקי ”זהירות בדרכים“, כיתות ג‘-ו‘ צפו בסרטים וניהלו דיון בעקבות צפיה והפיקו תובנות לשמירת הנפשות.

בתום הפעילות הפיקו הת‘ טקסטים סביב סוגות שונות בנושא זה.בברכת ”כי מלאכיו יצווה לך לשמורך בכל דרכיך“

תלמידי "שילה" "לומדים  חיים"


הוראת החינוך לבטיחות בדרכים מחייבת התנסות אמתית  ופעילות בתנאי דרך שונים. לשם כך תלמידים לומדים כללי זהירות במהלך השיעורים בבית הספר ונוסף מקבלים הדרכה במרכז הדרכה לרכיבה הנכונה ובטוחה על האופניים הנמצא בחרה סמוך לתחנת משטרה.

תלמידנו הגיעו להדרכה ליום שלם של פעילות והתנסות שבמהלכו הם תרגלו רכיבה נכונה, השתלבות בתנועה, תקשורת עם המשתמשים האחרים בדרך והתחשבות בצורכיהם, ציות להוראות התמרורים והרמזורים וטיפול הולם באופניים ובעזרי הבטיחות לרוכב. צוות של המרכז הוא צוות מקצועי, קבלו אותנו מצוין ותלמידנו נהנו מאוד והחשוב ביותר "למדו חיים".Comments