תוכניות‏ > ‏

רצף גניםביום שישי 28.3.14 תלמידי כיתה ו חגגו קבלת שבת משותפת עם ילדי גן עגור בהנהלתה של הגננת רותי המקסימה ורויטל המדהימה. ילדי הגן לימדו אותנו את ריקוד המנון החמד , אחר כך ילדי שילה הכינו הצגה : ״ חנהלה ושימלת השבת״ ובסוף ערכנו קבלת שבת יפיפייה כיאה עם אבא ואמא של שבת וכמובן המון שירי שבת! ילדי הגן וילדי שילה נהננו מאד!!! תודה לגננת רותי על הכל !!


         לקראת ראש חודש שבט
יצאו תלמידי בית ספר "שילה" לגני ילדים על מנת לשמח אותם ולחוות יחד את שמחת ראש חודש. הילדים הציגו הצגות בנושאים הקשורים לחודש שבט, שיחקו במשחקי חברה וניהלו שיח מעניין מאוד. ילדי ביהס וילדי הגנים נהנו מאד ומחכים בכיליון עיניים למפגשים  נוספים!

ב"שילה" מוכנים לכיתה א'

 

המעבר לכיתה א הנו אחד המעברים המשמעותיים בחיי הילד ולא פחות חשוב- ההורים. מבחינת ההורים זהו המפגש הראשון שלהם עם הערכה- לעיתים הערכה זו יוצרת תחושה כי מעריכים את ההורות שלנו.

הילד עצמו לחוץ מהמעבר כיוון שהוא נכנס לתוך עולם חדש בו הוא מרגיש את הציפיות של הוריו ושל הסביבה ממנו. כמו כן, הילד נדרש להתאים את עצמו לנורמות ההתנהגות של בית הספר- וזו משימה שלא תמיד קלה עבורם!

כמו כן , המעבר לכיתה א הנו שינוי מהותי עבור הילד ועבור המשפחה. שינוי שמלווה בשינויים- רגשיים כמו : לחץ, חרדה, התרגשות, צמיחה, ושינויים התנהגותיים הסתגלות לנורמות, למצבים חברתיים אחרים .

שינויים אלו דורשים התארגנות נפשית ופיזית ולעיתים הם מלווים בקשיים- חשוב לזהות את אותם קשיים ולהתמודד איתם ,לשוחח עליהם, להיוועץ, להרגיע .

בדיוק למטרות אלו כבר בחודש שבט פתח בית ספר "שילה" את שעריו בפני ילדי גנים העולים לכיתה א' עם תכנית של מוכנות לכיתה א'  כאשר כל צוות בית הספר נתרם למשימה ותרם מייחודיותו להצלחת התכנית.

הילדים נחשפו ללימוד צלילים בצורה חווייתית, אנגלית לקטנטנים, "אותיות מדברות", "המשפחה שלי", יצירה, שעת סיפור, ריתמיקה, מוסיכיף, מחשבים, מדעים  ואוריינות. התכנית לא פסחה על ההורים המקבלים הדרכה בנושא "תקשורת הורים-מורים" מיועצת בית הספר.

"גולת הכותרת" היא קייטנת מוכנות  לכיתה א' שתפחת בחופשת פסח במהלכה ילדים יבאו לבית הספר בבוקר וילמדו בצורה חווייתית כאילו עלו לכיתה א'.

נאחל לילדנו עליה לכיתה א' רכה ונעימה

ולבית ספר "שילה" הצלחה בהמשך דרכו.


ילדי "שילה"

מפיצים אור ברבים

לקראת חג החנוכה יצאו תלמידי ביה"ס "שילה" בניהולה של מזל הרוש, אל הקהילה להפיץ מאורם ומכישוריהם בשכונה.

ביוזמה ברוכה של הגב' אדוה שוהר והגב' אפרת גבאי רכזת חינוך חברתי, תלמידי הכיתות השונות הכינו פעילויות מגוונות ושי אישי כמזכרת לקהילה. התלמידים העלו מחזות שונות מעניינות בנושא חנוכה סביב ספרי קריאה.

לבית הקשיש יצאו התלמידים בצליל ובמחולות ושימחו את כל הלבבות.

בגני הילדים המחיזו את סיפורה של "גב' קרש", "סביבונים מיני מינים" וסיפורו של "הפיל שרצה להיות הכי". התלמידים שרו מחרוזות של שירי חנוכה ופצחו במחולות.

לכל תחנה אשר הגיעו השאירו התלמידים כשי צנוע תוצרים שהוכנו על ידם מחומרים ממוחזרים: חנוכיות שונות, סביבון ענק שהוכן ע"י התלמידה גל תייר מכיתה ה' ובו הוכנסו ממתקים ומגדנות לילדים. ילדי הגנים והגננות קיבלו את תלמידי ביה"ס במאור פנים ובהנאה צרופה וביקשו כי תלמידי ביה"ס ישובו לבקרם בפעילויות אחרות בעתיד.

כמו כן לקראת חג החנוכה נרתמו ילדי ”שילה“ להכנה לקראת חידון חנוכה. התלמידים למדו ושיננו את הלכות חנוכה בביתם, גם בהפסקות אפשר היה להבחין בתלמידנו החרוצים עמלים על לימוד דפי ההלכה. 

היה מדהים ומרגש לראות את השקידה העצומה שלהם על תורתנו הקדושה. התוצאות לא איחרו לבוא, התלמידים  ב"ה הצטיינו במיוחד בחידון , היו לא מעט תלמידים שידעו בעל פה את החומר הנלמד, כאשר הם ענו את התשובה הם ממש ציטטו מתוך דפי המידע!  

לקראת חנוכה צפו התלמידים יחד עם הוריהם בהצגה ”יואלוס“ - הילד היהודי מול צבא יוון. ההצגה מספרת את סיפורם של לוחמים קשוחים, מרכבות ופילים, המוכנים למתקפה על המכבים. הם מתכננים ניצחון מוחץ אך רק ילד אחד יכול להציל את המצב... דרך הסיפור המרתק שנרקם - יואלוס והקהל מגיעים להכרה מחודשת בכוח וביופי שיש במסורת ישראל. התלמידים וההורים נהנו מאוד.   

                    

 


Comments