פעילויות חודש חשוון

יום פטירתה של רחל אמנו
 

בזיכרון הלאומי של עם ישראל רחל אמנו היא דמות האם של עם ישראל ואנו לומדים ממנה מידות רבות.

בי' מר חשוון נערך בבית ספרנו למוד בחברותות בנושא רחל אמנו. כמו כן תלמידי "שילה" לקחו חלק ביום תפילת רבים בחמ"ד תשע"ו -תפילה להרמת קרן ישראל ולהחלמתם המהירה והשלמה של נפגעי הטרור: תפילה לשלום המדינה ,תפילה לשלום חיילי צה"ל, אמירת פרקי תהלים וקבלת עול מלכות שמים ומצוות "ואהבת".הפרשת חלה

י"א חשוון הוא יום פטירתה של רחל אימנו. על פי המסורת  התפללה רחל לה' בשעת גלות ישראל בדרכם הקשה לבבל ובקשה רחמים על בניה. ביה“ס ערך פעילות הפרשת חלה המיועד לבנות. לא פעם אנו מבקשים מבורא עולם: "תן ברכה בכל מעשה ידינו". והנה כאן יש לנו הזדמנות נפלאה להשרות את ברכתו של ה‘ לא רק במעשה ידינו, אלא בכל תחומי חיינו. פעילות הפרשת חלה היתה מרגשת וסוחפת ,עוצמתית, ומרתקת, ובעיקר חוויה רוחנית , מהנה , פותחת שערי שמיים ומקרבת. במהלך הפעילות למדנו  על דמותה של רחל אמנו,   איך קולעים חלות יפות, נשאנו תפילה לבורא עולם לפתיחת שערי שמיים. חווינו את הקשר המיוחד שבין הפרשת חלה לתפילה, הדלקנו נרות. זו שעת רצון כה גדולה בשמיים לבקשה ותפילה. בסוף הערב כל אחת מאתנו יצאה עם חלה מעשה ידיה.

כולנו הוקסמנו  מפעילות ייחודית ,קסומה  ומבורכת משמיים,  חוויה רוחנית ומרגשת שלא תשכח לעולם.


תפילת ראש חודש חגיגית

תלמידינו פתחו את היום בתפילת ראש חודש חגיגית בבית כנסת השכונתי. תפילה,שירי ראש חודש ושבת,פרשת השבוע מפי מנהל בית ספר רב אליסף.
גבאי בית כנסת "משיבת נפש" חילק כהרגלו לכל התלמידים סוכריות והכל באהבה ומכל הלב. 
חודש טוב לכם ילדי שילה ולכל עם ישראל.    קבלת שבת משותפת
   והענקת חוברות "מפגשת"


ביום שישי  התכנסנו כולנו לקבלת שבת משותפת.
ילדים שרו שירי שבת,שמעו דברי תורה וקבלו חוברת " מפגשבת" אותה יקראו עם הוריהם סביב שולחן שבת.  חוברת זו נכתבה במיוחד עבור תלמידי בית הספר היסודי ומיועדת בעיקר לכיתות ד' – ו' (עפ"י שיקולי בית הספר) נועדה להאדיר את השיח המשפחתי סביב שולחן השבת ולהעלות רעיונות לדיון של מחשבה ואקטואליה בפרשת השבוע.

מינהל החינוך הדתי חרט על דגלו את רעיון "בית חינוך כמשפחה"  מתוך תפיסת עולם כי החמ"ד מהווה משפחה גדולה עבור תלמידיו ומשלים בעבודתו את עבודת החינוך המרכזית המתקיימת בתוך התא המשפחתי.

מבנה הספר מבוסס על סדר פרשיות השבוע. כל פרשה כוללת שלושה חלקים:

א. רעיון קצר לפרשה הכולל תוכן חינוכי;

ב. שאלות ותשובות הלכתיות המוגשות בצורה סיפורית ומושכת;

ג. סיפור מעניין הקשור לפרשה.

כל פינה מאפשרת מפגש עם זווית אחרת: פרשת השבוע, הלכה וסיפור. אנו מאמינים ומקווים שניתן יהיה בדרך זו לחבר את המשפחה כולה, בסעודת השבת וגם לאחריה, לתהליך לימודי חווייתי ומעשיר שיגרום לכולם לחכות למפגש השבת הבא.


                                  שבת שלום לכולם!
    ערב אבות ובנים בסימן
"משיב הרוח ומוריד הגשם"

בקשת גשמים
  בז' מר חשוון מבקשים על הגשם-לקראת החורף הקרב אנו מזכירים בנוסח תפילת עמידה בקשה מאת ה' על הגשם. את הבקשה הראשונה התחלנו להזכיר כבר בחג שמחת תורה- אזכור זה נקרא אזכרת גשמים. ביום שלישי ז' מר חשוון נערכה בבית ספרנו עצרת בקשת גשמים כשכל תלמידי בית הספר התפללו יחד וצפו בהמחזה מרתקת של מנהל הרב אליסף נוימן.
 " פתח ה' את אוצרו הטוב את השמים לתת מטר ארצך בעתו ולברך את

 כל מעשה ידך." 
Comments