שבוע חמ"ד

שבוע חינוך ממלכתי דתי ב"שילה"


השבוע נפתח בבית ספר "שילה"  "שבוע החמ“ד" ,שבוע במהלכו התלמידים יפעלו  סביב פעילויות שמטרתן להתבונן פנימה, לצמוח ולהתקדם, לחזק את תחושת השייכות וכל זה כפי שציינתי ע“י פעילות משותפת של כלל תלמידי החמ"ד, פעילויות שתיטענה תחושה של חיבור, הזדהות ברמה פרטית וכללית. בשבוע זה מורמות אבני יסוד ערכיות של כלל החמ“ד: לימוד תורה, נתינה וחסד ליצירת גאות יחידה ומתחברים אנו כקהילה – קהילת חמ"ד לעם ישראל כולו.


בבית סיפרנו שבוע החמ"ד היה בסימן "האחדות והחסד.

שבוע החמ"ד נפתח בחגיגיות בשירת המנון של חמ"ד, סיור ב"נטפים", שעת חינוך בכל כיתות הלימוד, פעילות עם בית קשיש בפארק המדע בטכנודע, פעילות שיא לאור דמותו של הרב חיים דוד הלוי זצ"ל, קמחא דפסחא, פעילות "תהיה נחמ"ד ",מסיבת סידור, חברותו, חמ"ד של תורה- ילדי שילה לומדים תורה, "קיבוץ גלויות" –"האחר הוא אני"ה-פעילות להכרת תרבויות שונות, קבלת שבת, אירוח גנים, יום סבבא, תפילת ראש חודש בבתי כנסת השכונתיים, עריכת סדר משותף כולל ילדי הגנים, חידון הלכות פסח


מסורת היא במערכת החינוך הדתי בכלל ובבית ספרינו בפרט להנהיג את שבוע החמ"ד –"שבוע החמ“ד" שם לו למטרות להתבונן פנימה, לצמוח ולהתקדם, לחזק את תחושת השייכות ע“י פעילות משותפת של כלל תלמידי החמ"ד, פעילויות שתיטענה תחושה של חיבור, הזדהות ברמה פרטית וכללית. בשבוע זה מורמות אבני יסוד ערכיות של כלל החמ“ד: לימוד תורה, נתינה וחסד ליצירת גאות יחידה ומתחברים אנו כקהילה – קהילת חמ"ד לעם ישראל כולו.

בבית סיפרנו שבוע החמ"ד היה בסימן "השבת" יום

של הרמוניה בין בני האדם –כי "יום שלום הוא יום השבת, שלום האדם עם עצמו עם אחיו, עם העולם כולו- יום הרמוניה בליבו של אדם ..." (כדברי ר‘ יהודה אבן שמואל) .

 *במסגרת שבוע זה נהנו תלמידינו מפעילויות ערכיות לימודים  וחברתיות. השבוע  נפתח באופן חוויתי במיוחד, התכנסנו במליאת בית הכנסת, תלמידינו שמעו סיפורים והלכות שבת. בשיתוף מנהיגות התלמידים יצאו נציגי בית הספר לגני הילדים לפעילות משותפת בה הוכנו יצירות לשבת.  בבית הקשיש  שמחו התלמידים את הקשישים בשיר ואומר, צליל וריקוד בליווי מקהלת בית הספר לצלילי דרבוקות והביאו להם " משלוחי מנות“ לפורים .

בשעורי "חברותות" בבית ספרינו לומדים תלמידי כיתות ה‘ ו‘ תורה בלימוד משותף עם תלמידי "ישיבת ההסדר גבעת אולגה". האווירה, הלימוד והקשרים שנוצרו בין התלמידים לתלמידי הישיבה ממש מעוררי השראה. התלמידים מחכים בכיליון עיניים לחונך המשמש כ“אח בוגר“. במסגרת זו למדו בשבוע החמ“ד "חברותות לשבת" –התלמידים למדו הלכות שבת. שנזכה בעז"ה תמיד "להגדיל תורה ולהאדירה".

לקראת שבת הוזמנו הסבים והסבתות "ליום סבבא" בו למדו יחדיו סיפורי שבת, שרו שירים ופיוטים לשבת מתוך ”שירון שבת“, שירים שנלמדו במסגרת ”בית ספר שר“ כהכנה. קיבלו צ‘ופר לשבת: חלה קלועה וברכת הנרות. 


בבית ספרנו, נוהגים אנו לקיים מפגשי חברותות ללמידה ולחוויה במסגרות 
חברותות בין בוגרי ישיבת גבעת אולגהלתלמידי כיתות ה‘-ו‘ ללמידה חווייתית 
ומשמעותית בתכני תורה וערכים.
שונות. 
”חברותות“ של בנות מאולפנית ”מבשרת“ עם תלמידי ביה“ס, חברותות שבמסגרתן בנות החטיבה חונכות את תלמידינו בפן הלימודי והחברתי.
ובמסגרת הכיתתית ”ילדי שילה מארחים את חבריהם“ ולומדים יחדיו נושאים שונים ומגוונים.

אין ספק שמסגרת זו מעשירה את ילדינו בפן הלימודי, החברתי והערכי. דמותם של הבוגרים מהווה עבורם מודל לחיקוי, מעצימה אותם, מגבירה את הקשר והמוטיבציה ליצירת קשרים גם בשעות אחה“צ. 


.
Comments